Rosyjski pływak Sergey Fesikov. Biografia i osiągnięcia sportowe.

Wielu wybitnych rosyjskich sportowców bronihonor naszego kraju na wszelkiego rodzaju turniejach i konkursach na poziomie międzynarodowym. W galaktyce najlepszych płynie młody pływak Siergiej Fesikov. O nim jego sportowy sukces zostanie omówiony w tym artykule.

Lata dzieciństwa przyszłego mistrza

Rosyjski pływak Siergiej Fesikov, urodzony w Leningrad. Przyszły mistrz 21.01.1989 urodził się w rodzinie sportowców. Jego tata (trener piłki siatkowej Wasilij Fesikov) i mama po narodzinach syna natychmiast zdecydowali, że gdy tylko chłopiec dorośnie, oddadzą go temu sportowi. To prawda, że ​​od razu nie zdecydowano, które. Wśród rozważanych opcji znalazły się piłka nożna, siatkówka, pływanie. W rezultacie, kiedy Siergiej miał 6 lat, został zabrany na basen. Rodzice podjęli właściwą decyzję. Siergiej Fesikov, którego podróż stała się głównym zajęciem życiowym, odniósł poważny sukces w tym sporcie.

Pierwsze sukcesy pływaków

Podstawowe szkolenie w zakresie zawodów i treningówSiergiej Fesikov spędził w mieście Jarosław i Obnińsk. Równolegle studiował na Uniwersytecie Państwowym w Jarosławiu. P. Demidov, który ukończył studia w 2010 roku, otrzymując specjalność "pracownika socjalnego".

Jego pierwsze poważne sukcesy sportowe byłyzwycięstwo na Mistrzostwach Europy w 2007 roku wśród juniorów w Antwerpii (Belgia). następnie Siergiej Fiesikow zdobyła 3 medale: dwa złote medale - na pływanie 4x200 metrów stylem dowolnym oraz pyatidesyatimetrovku i srebrny medal na odległość indeksowania sto metrów.

Sportowe osiągnięcia słynnego rosyjskiego pływaka

Utalentowany sportowiec został zaproszony do rosyjskiej drużynypodczas pływania. Debiutancki występ zawodnika w rosyjskiej drużynie odbył się podczas Open Swimming Championships w Paryżu. Rosyjscy pływacy - A. Kapralov, E. Lagunov, S. Fesikov, A. Grechin, wygrał sztafeta 4 do 100 m stylem dowolnym.

Sergei Fesikov

Najlepszy rosyjski pływak Fesikov został w Debreczynie (Węgry) na Mistrzostwach Europy w pływaniu w 25-metrowym basenie, zdobywając brązowy medal na 100-metrowym kompleksie.

Później, w mistrzostwach kraju, dzięki zwycięstwom w odległości 50 metrów za pomocą szydełka i 50 metrów na plecach, S. Fesikov otrzymał tytuł dwukrotnego mistrza Rosji.

Wykonanie rosyjskiegopływacy, wśród których był Siergiej Fesikov, na Mistrzostwach Europy 2008 w holenderskim Eindhoven. Reprezentacja Rosji sztafety została zdyskwalifikowana z powodu fałszywego startu jednego z jej uczestników. Siergiejowi nie udało się zdobyć nagrody na 100-metrowych przepłynięciach za pomocą szydełka i 50 metrów.

Pocieszenie było najlepszym wynikiem RosjaninaCztery: S. Doniec, pan Falco, S. Fesikov, N. Skvortsov, we wstępnych eliminacjach przekaźnika 4x100m - 3 min 36,96 s, a w ostatnim etapie konkursu, nasi pływacy pobił rekord turnieju ustawić pięć lat temu, Rosjanie też. - 3 min. 34,25 sek.

Fesikov w drużynie narodowej naszego kraju uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie.

pływanie sergei fesikov

Mistrzostwa Europy 2009 były sukcesem dla pływaka. o pływaniu w "krótkiej" wodzie, gdzie wygrał "złoto" w połączonym sztafecie w rosyjskiej drużynie narodowej i ustanowił nowy rekord świata we współautorstwie z innymi członkami zespołu.

Na pewnym etapie Pucharu Świata w Berlinie, Siergiej Fesikov, pływanie jest kompleks 100m był genialny, znowu złamał poprzedni rekord świata.

"Plon" w zakresie medali dla Siergieja był 2014. "Złoto" wziął w Pucharze Rosji w mieście Ruza.

Doskonałe wyniki pływak pokazał na mistrzostwach świata na "krótkiej" wodzie. Na piątym etapie w Pekinie zajął pierwsze miejsce w kompleksie w odległości 100 metrów.

Szósty etap japońskiego Tokio przyniósł mu dwóchsrebrne medale. Siódmy etap Pucharu w Singapurze stał się złotem. Pływak otrzymał najwyższe nagrody w stumetrowej pływaniu przez czołganie się, w kompleksie iw połączonym sztafecie.

anastasia fesikova i sergei fesikov

W niekończącej się serii zawodów i turniejów wżycie rosyjskiego sportowca było radosnym wydarzeniem osobistego planu. 16 sierpnia 2013 r. Zawodnik poślubił srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich 2012, Anastazji Zuevy. W 2014 roku Anastasia Fesikova i Sergei Fesikov stali się szczęśliwymi rodzicami. Mieli syna.

Rząd nagradza sportowca

pływak

Do poważnych osiągnięć sportowych i wkładu wrozwój rosyjskiego sportu i kultury fizycznej pływak Siergiej Fiesikow otrzymał medal „za zasługi dla Ojczyzny” drugiego stopnia. Jest także mistrzem sportu Federacji Rosyjskiej.